Z jakich materiałów wykonywane są produkty COTCHI?

Nasze produkty są ręcznie wykonane w szwalni w Polsce. Materiały z których korzystamy to w przypadku produktów skórzanych – wysokiej jakości farbowane, skóry bydlęce. W przypadku matowego materiału jest to poliamid, bardzo wytrzymała, syntetyczna tkanina. Wewnątrz naszych toreb znajduje się podszewka z wzorem COTCHI. Do wykończenia toreb wykorzystujemy tytanowe nici kaletnicze a także wysokiej jakości okucia.

Jak dokładny jest kolor skóry widoczny na monitorze?

Bardzo się staramy, aby odcień koloru wyświetlany na zdjęciach pasował dokładnie do produktu rzeczywistego. Jednak dokładność kolorów widocznych na monitorze może zależeć od poziomu kalibracji ekranu.
W naszych produktach używamy wysokiej jakości skóry naturalnej, dlatego też mogą występować pewne nierówności w materiale i kolorze, które nie są uważane za wady. Wynika to z naturalnych cech skór – każda jest inna. Dzięki temu każdy skórzany wyrób ma swój własny charakter i wyjątkowość.

Czemu modele skórzane są znacznie droższe od tych zrobionych z tkanin?

Wyższa cena składa się z kilku podstawowych czynników. Przede wszystkim koszt skór jest kilkakrotnie wyższy od cen tkanin. Skóry są materiałem luksusowym, niedostępnym dla każdego. Uważamy jednak, że każda warta jest swojej ceny. Drugą kwestią jest sam czas stworzenia. Każdy z naszych wyrobów jest wytwarzany przez wykwalifikowanych rzemieślników, jednak czas produkcji skórzanej tego samego modelu jest prawie dwukrotnie dłuższy niż modelu z tkaniny. Skórzane wyroby są w dużej mierze krojone, wykańczane, malowane ręcznie przez wykwalifikowanych kaletników i szewców z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Te dwa podstawowe składniki dają nam gwarancję wysokiej jakości, niepowtarzalnego produktu.

Jak dbać o skórzaną torbę?

Przede wszystkim do czyszczenia skóry nie należy stosować żadnych środków chemicznych. Wystarczy obczyścić na sucho z kurzu oraz delikatnie, wilgotną ściereczką przetrzeć zabrudzenia. Należy pamiętać aby przed schowaniem torby, wyschła do końca. W przypadku gdy skóra wydaje się miejscami wyschnięta można użyć preparatów do skór na bazie olejów, które mogą ją nawilżyć i poprawić wygląd zewnętrzny. W miarę możliwości należy również unikać deszczu i ogólnego przemoczenia produktów, ponieważ może mieć to wpływ na wygląd skóry. Rekomendujemy, aby każdy z naszych produktów przechowywać w woreczku antykurzowym, który jest dołączany przy zakupie. Produktów nie należy eksponować na ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury, może to spowodować uszkodzenia.

Jak dbać o torbę z tkaniny?

Na matowym materiale możemy zauważyć ślady z tłustymi odciskami. Na szczęście materiał, który używamy jest łatwy do czyszczenia. Wystarczy przetrzeć zwilżoną ściereczką i poczekać aż wyschnie. Nie zalecamy używać środków chemicznych. Rekomendujemy, aby każdy z naszych produktów przechowywać w woreczku antykurzowym, który jest dołączany przy zakupie. Produktów nie należy eksponować na ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury, może to spowodować uszkodzenia.

Jaki jest okres gwarancji na nasze produkty?

Na wszystkie produkty dostępne w sklepie, okres gwarancji wynosi 2 lata.

Co obejmuje gwarancja?

Gwarancja obejmuje wyłącznie wady produkcyjne, nie zaś te, które powstają w wyniku niewłaściwego użytkowania produktu (na przykład przewożeniem nietypowych przedmiotów), zaniedbaniem, wypadkami, uszkodzeniami spowodowanymi przez linie lotnicze. Wady objęte gwarancją obejmują wszelkie aspekty związane z wytrzymałością produktu i obejmujące usterki konstrukcyjne, a w szczególności związane z wytrzymałością nitów oraz szwów. W szczególności gwarancja nie obejmuje naturalnych procesów zmiany wyglądu skóry naturalnej, które wynikają z jej cech właściwych.

Czy muszę posiadać konto aby dokonać zakupu na stronie?

Aby dokonać zakupów w naszym sklepie internetowym, nie trzeba posiadać profilu klienta, wystarczy wybrać opcję „zakupy bez rejestracji”.

Jaki jest koszt przesyłki?

Na terenie Polski przesyłki powyżej 200 zł są bezpłatne.

Czy mogę dokonać zwrotu zakupionego przeze mnie produktu?

Jeśli nasz produkt nie spełnił Twoich oczekiwań, masz 30 dni na jego zwrot bądź wymianę. Aby dowiedzieć się jak dokonać zwrotu wejdź w zakładkę „zwrot”.